logotyp
Login

VČELKY

PŘEDSTAVA PRÁZDNIN U VČELEK :-))

ČERVEN NEJDŘÍV O LÉTĚ A PRÁZDNINÁCH, NAKONEC I HODNĚ O HASIČÍCH

ČERVEN NEJDŘÍV O LÉTĚ A PRÁZDNINÁCH, NAKONEC I HODNĚ O HASIČÍCH

Zúčastnili jsme se KOLOBĚŽKIÁDY ve formě návštěvy dopravního hřiště. Byl parný den, naštěstí pofukoval větřík. Na hřišti se odehrávalo dodržování pravidel silničního provozu. Jistili to  policisté , došlo na napomínání, na tresty v podobě 15ti dřepů i odebrání řidičského průkazu hlavně za nepřiměřenou rychlost. Eliška si zajela prý na pívo. Snad ho v láhvi neměla!!! Kluci odhodili trika a odpočívali ve stínu. Šimon a Martin ukázali něco ze svých větších dovedností na koloběžce

Společně jsme vytvořili letní vílu Jahůdku

Na školní zahradě došlo na stále lákavou hru na písku – dokonce schovávaná ? pod plachtou; na opalování zpočátku v oblečení, pak i bosi bez triček; Honza měl jednou spací den a spal všude

Zúčastnili jsme se cvičného požárního poplachu. To byl hodně velký zážitek, tak velký, že jsme si chtěli povídat jen o hasičích, o jejich práci. To jsme ještě netušili, jak důležití byli při velkých bouřkách. Míša A. hlásil, že jeho tatínek byl na výjezdu. Míša K. s Tomem se nechali inspirovat a sehráli hasičský zásah. ( Jak jinak, byla to spíš podívaná k smíchu :-) ) Honza hned postavil hasičské auto.
Denis si zase pořídil kšiltovku z lega. A pak se také prohlížely kartičky ,, pokémonů“(?), měnily se a byly kvůli nim někdy veliké dohady

Zašli jsme se podívat na zahradu po silných bouřích a kroupobití a pro letošek se rozloučit s Dorotou

Jak nám na družinové olympiádě posloužily naše ,, zmrzlinové kornouty" a jak nakonec došlo i na soukromý fotbálek

V květnu k nám dorotovaly Micinky

Micinky u nás byly dva týdny
- také tvořily srdíčka a malovaly maminky
- také rády pobývaly na hřišti U oveček
sbírku všech šneků z tarasu na hřišti vytvořila skupina našich kluků 
za deštivých dnů jsme relaxovali... i spali; stavěli bunkry; hráli novou Kimovu hru;
déšť si také zábavně namalovali, natiskali a vidličkou naškrabali
pozorovali javůrek - přestalo se mu u nás dařit, tak jsme ho vysadili na svobodu...do záhonu v našem areálu
A JEDNOU slavná trojice kuchtíků ubalila palačinku s náplní
Ingredience: koberec a .... kdo to byl???
Odpověď je na poslední fotografii (vyžaduje logické myšlení )!!!


O maminkách a pro maminky

Usmívající se Maminka je šťastná, že nás má; je nádherná vzhledem; je milá a hodná; je starostlivá; je                     mazlivá
                    říkám jí ,,miminka" 
                    nezlobí
                    a když se zlobí, říká: krucipísek; jsem to ale blázen 

Klub zábavné logiky a deskových her podruhé

Klub zábavné logiky a deskových her podruhé

I přes nesnáze při organizaci letošního školního roku se nám podařilo dokončit činnost Klubu zábavné logiky a deskových her.
Navázali jsme na loňská odpoledne s hrami pro prvňáky. Letos byli všichni zdatnější, vyspělejší, a tak zvládali deskové hry s obtížnějšími pravidly. K  hrám z řady zábavné logiky patřily nové Vzdělávací kartičkové hry, sirkové hlavolamy a kresby podle šipek v některých pracovních listech.

Při závěrečné klubové schůzce jsme si mohli mezi hrami vybrat. Tak se ukázalo, že v oddělení máme nejoblíbenější  kartové hry Prší a  UNO,  postřehovou hru Dooble a trpělivost se šikovností si rádi cvičíme se hrou Mikádo. Když mají někteří potřebu se přesvědčovat  o svých znalostech s možností kontroly, poslouží jim celé soubory karet systému Logico Piccolo. 

12. dubna a návrat do našeho pomyslného úlu

 12. dubna a návrat do našeho pomyslného úlu

Všímáme si
  jak jaro dělá pokroky
 jak se uchytil malý javůrek ve spáře na chodníku... a tak jej pozorujeme                                                                                   jak děti z Omlenické školy vytvořily ve výloze na náměstí keramický Kouzelný les

Chodili jsme na vycházky, venčili Dorotu, hráli honičky, zašli na hřiště se pohoupat a když sluníčko hezky hřálo, neodolali jsme všemu činění na pískovišti 

Účastnili jsme se celodružinové hry Zvládneme to?
Nejdříve jsme si podle tabulky číselně zašifrované abecedy vyluštili  neobvyklá cizí jména kluků a děvčat. V úkolu se mělo podle tohoto vzoru zašifrovat i své domácké  jméno. To naopak luštila p. vychovatelka. Tak se dověděla, že Míšovi na rozdíl od družinového prostředí říkají doma Michálku, Samovi Samáči, Šimonovi Šimi, Honzovi Honzále, Tomovi Tomíku 

Tvořili jsme srdíčka, to abychom byli připravení na svátek našich maminek. Usmívající se

 

 

nouzový stav potřetí - tentokrát vhled do ,,krizové" školy Školní při on line výuce

Únor bílý i pozorovací i prázdninový

Únor bílý i pozorovací i prázdninový- tvořili jsme Koulovačku ledních medvědů
- zpozorovali ptačí hnízdo na javoru ze zapletených zelených větviček tůjí
- pozorovali pod mikroskopem roztátou kouli sněhu, kterou si Honza spletl se zmrzlinou
- užívali si sníh, kde se dalo a jak se dalo
- začali hrát turnaj Pexesový král
- kluci dostali pochvalu. Snad končí ,,střílečky" , v týmu s Tomášem staví náročné komplexy zatím z kostek
- v pochmurných dnech jsme si zase oblíbili relaxaci s hudbou

V pátek před prázdninami se klukům nechtělo ven, protože.....

... už v ranní družině měli Lukáš, Tomáš a Šimon nápad
potřebovali: veliký kus papíru, pastelky, fixy 
Překvapený vznikl: zabiják BOOS
            + dva černí vzadu....
v umývárně 
          

Kdyby ne covid, tak maškarní rej

letošní PUZZLIÁDA v rámci celodružinové hry

letošní PUZZLIÁDA v rámci celodružinové hryTéma: obrázky Josefa Lady z právě čtené knížky O chytré kmotře lišce
zábava podle přání - jednotlivě, ve dvojici, ve trojici
strategie skládání obrázků - různě: od spodu, od strany, od prostředka
při obavách z neúspěchu pomocník možný - obrázek v knížce
Usmívající sevýsledek pozorování - někde to vypadalo, že nadlidský úkol,
 ALE společnou domluvou o rozdělení práce úkol splněn
 ….a přišel leden, jaký má být

….a přišel leden, jaký má být

Sníh nás inspiroval ke stavbám všeho druhu:
někdy se na tom dalo sedět,
někdy se to nedalo ani unést,
někdy se podařili sošní sněhuláci,
někdy se hloubily tunely a uhlazovaly silnice pro autíčka,
někdy se koulovalo nebo trefovalo na terč,  
někdy se klouzalo… a vždycky to byla radostná zábava

Když počasí nedovolovalo dlouhý pobyt venku, naše jednoduchá tvoření hned dvakrát inspirovala sova sovička

náš letošní KLUB ČTENÁŘŮ

náš letošní KLUB ČTENÁŘŮ

V září jsme navázali na loňská klubová odpoledne v 1.třídě. Tehdy jsme se zabývali českými pohádkami. Povyrostli jsme, naučili se číst. Od klasických pohádek jsme přešli k příběhům tak zvaného prvního čtení, pohádkovým i ze života dětí a zvířátek. Knížku Neplač, muchomůrko od Daisy Mrázkové jsme četli na pokračování i mimo klubová odpoledne. Zaujala nás vyprávění o dívence Kateřině, která bydlí se svými rodiči v hájovně a toulá se bezstarostně lesem okouzlena vším, co v něm žije a roste. Zažívá mnohá dobrodružství se zvířátky i s mnoha dalšími živými i neživými "obyvateli" lesa.

Další knížkou mezi ostatními, kterou jsme si rádi listovali, bylo Dětem od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Sami autoři vybrali to nejlepší ze své tvorby – pohádky, operky i písničky, které jak říká Zdeněk Svěrák ,,vlezou do ucha“. To vše s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Zasmáli jsme se vtipným textům ,,Rovnátka“ a ,,Barbora píše z tábora“ . Na youtube jsme si našli video z představení jejich operky Červená Karkulka. Sice jsme neseděli v divadle, ale byl to pro nás hezký zážitek.

Prohlíželi jsme si současně pohádkové knížky a encyklopedické na jedno téma o včelkách nebo mravencích. Viděli jsme rozdíl mezi texty příběhů a výhradně poučnými.

Pak přišly na řadu knížky našich babiček a prababiček. První knížka Říkadla, písničky a hádanky byla vydaná v roce 1965! Listování už trochu omšelými listy nás přimělo si společně popovídat, jak bychom se o knížky měli starat.

Vánoční atmosféru dokonale vytvořila knížka Dětem od pana Josefy Lady. Našli jsme v ní tolik obrázků, které vlastně od malička dobře známe. Zaujaly nás zejména zimní a vánoční obrázky. Při čtení o spisovatelově rodném domku jsme si hodně názvů věcí a příslušenství z dřívějších chaloupek museli vysvětlovat. Bylo pro nás nepochopitelné, s čím si v dřívějších dobách děti hrály. Třeba malý  Josef Lada si doma ve hliněné podlaze dělal lžící stružky, kterými sváděl vodu ze stěn chaloupky do rybníčku pod postelí.

Sledováním vybraných starých dílů Večerníčka jsme si nejen připomněli, že před padesáti pěti lety 2.ledna 1965 se poprvé Večerníček vysílal v televizi. Bylo to připomenutí, abychom mezi nynějšími hrdiny nezapomněli například na Křemílka s Vochomůrkou, na kocoura Mikeše, na vílu Amálku, na Rumcajse, Manku a Cipíska a další pohádkové seriály.

Naší pozornosti neušly ani dětské časopisy. Při listování Sluníčkem a Dráčkem jsme natrefili na nejeden pohádkový příběh k přečtení, na zábavné rubriky s různými úkoly a návody na malování a tvoření.

Při našich klubových schůzkách jsme nejen četli, poslouchali, sledovali, sdělovali svá pochopení a názory, ale i soutěžili při společném vyplňování Zábavné tajenky, hádání hádanek, hlavolamech, rýmovačkách, v pracovních listech jsme oddělovali slova v namačkaných textech, napravovali popletená písmenka ve slovech, doplňovali texty podle předlohy, odhadovali významy vybraných slov.

Na poslední schůzku klubu byla v plánu návštěva městské knihovny. V podmínkách pandemických opatřeních po Vánocích jsme si donesli nové knížky a navzájem si je představili. Jako poslední četbu na přání děti vybraly úvodní kapitolu knížky Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu.

Usmívající se Mezi představenými knížkami jsme našli ty, které budeme postupně číst na pokračování. Nejdřív nás o své chytrosti bude přesvědčovat Kmotra liška. 

i přes koronavirus VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

i přes koronavirus VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

- scházeli jsme se v menší a spíše chlapecké skupině

- bylo hodně věcí jinak, než bychom v tuto dobu chtěli

- koledy jsme jenom poslouchali

- k předvánoční náladě přispělo čtení vánočního příběhu : Jak jsme našli pejska

- povídali jsme si o samotě a o osamocení zvířátek ….i lidí

- prohlíželi jsme si vánoční čísla časopisů a povídali o tom, jaké Vánoce bývají u nás doma

- podívali jsme se na vánoční výzdobu v ulicích, výlohách a na náměstí

- poznali jsme tradici posílání vánočních pohledů a každý si je vhodil do poštovní schránky u pošty

- chtěli jsme si hodně hrát 

- krátili si těšení na Ježíška při úkolech z vánočního pracovního listu

- vykrajovali jsme a zdobili vánoční motivy z hlíny

- když hlinění kapříci, betlémské hvězdy a stromečky uschly, udělali jsme si domů vánoční přáníčko

- na Vánoce a stromeček a…. moc se těšíme! Usmívající se

VŠECHNA ČERTIDLA U NÁS V ÚLU

PAK, KDYŽ JSME SE 18. listopadu SEŠLI

PAK, KDYŽ JSME SE 18. listopadu SEŠLI

- byli jsme hodně venku

- podívali jsme se na zahradu před zimou

- Honza ještě natrhal hrstičku sedmikrásek

- venčili jsme Dorotu – každý si zkusil vést ji na vodítku

- koloběžkovali jsme dlouuuuhou ulicí

- užili si první sníh

- sníh nás inspiroval k tvorbě zimního obrázku

- pak mezi nás na prodloužený týden přišla zejména děvčata ze Žirafek

- bavili jsme se s nimi třeba při hře ,, My jsme malí řemeslníci, vandrujeme ve dne v noci, ….

- Lucka, Nikolka a Nikoletka s naším šikovným výtvarníkem  Honzou vyráběli vánoční přáníčka pro pacienty v nemocnici

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hádanka pod čarou: na poslední fotografii (přišli jsme ze školy) má Šimon cosi pod čepicí. CO TO JE?

/nápověda: k obědu byly pomeranče/

potřetí z NS 2 - BEZ MARTINA NA BÍLÉM KONI

potřetí z NS 2 - BEZ MARTINA NA BÍLÉM KONI

Počasí se nějak zvrtlo, vrátily se teplé dny. Kde byl 11.listopadu Martin na bílém koni?...
Měla jsem štěstí a bílého koně viděla. Nepásl se na sněhové pláni a neměl ani Martina v sedle.

Na  namalování koně, aby připomínal skutečnost, se necítím. ALE vyrobit jej z ruliček od toaletního papíru zvládnu . A vy také. Pokud nechcete ruličky barvit, můžete je polepit papírem ( i toaletním). Je třeba trpělivost při lepení jednotlivých částí těla k sobě. Nejvíc úsilí a pomoci od dospělých budete potřebovat při vyvážení nohama, aby se koník nepřevažoval do strany a nezhroutil se. Konečný výsledek stojí za to. A že je nedokonalý? Právě v tom je krásný!

Přeji , ať se dílko podaří a  máte z něj radost.

Usmívající seMyslím na Lukáška K. Poslal mi s mamkou fota všech dosavadních výrobků, které se mu móc povedly. Můžeme se na ně podívat na přidaných obrázcích za návodem na koníka.

Mrkající Už ve středu se ve družince uvidíme. Jupííí!

podruhé z NS 2 - ŠÍPKOVANÁ

podruhé z NS 2 - ŠÍPKOVANÁ Přeje nám pořád hezké počasí. Na vycházce přírodou jsem si zase všimla krásy šípkových keřů. Mají hodně propletené trnité větve a větvičky.  Vím, že se šípky sbírají. Když jsem chtěla šípek utrhnout, pěkně jsem se popíchala.
( Dál čti : místo - doplňuj a/á. ) 
Neusnula jsem z toho jako pohádkov- Šípkovkov- Růženk-.
Na co se používají? Suší se na výborný zdr-vý č-j, vaří se z nich m-rmel-d-, om-čk- ke kančímu masu, prý i víno. Víte, co máte udělat, když vám někdo řekne: ,, Jdi k šípku!" ? ...( nechce vás mít u sebe a posílá vás někam pryč )
Další keř, o který se můžeme také pěkně popíchat, je trnka. Nafotila jsem vám její plody zblízka. Jsou oproti protáhlému, až červenému šípku kulaté a švestkově modré. Kdybyste do nich kousli, poznáte, co je to trpká chuť. Křičící

Větvičky z obou keřů jsou hezká přírodní dekorace, která vydrží až do jara. Napadlo mě, že si je zábavnou formou vytvoříme. Usmívající seAčkoli jsem postup nafotila, považuji za důležité ještě průvodní slovo. 
Opět budete na vytvoření tiskátek z brambory ( nožem, škrabkou ) potřebovat ruce dospěláka. Nejdřív si na pozadí navlhčete celou čtvrtku vodou, pak do ní rozpíjejte ne příliš tmavé barvy podle vašich představ. Budete čekat, až vám čtvrtka uschne. Zatím si namícháte v malém množství vody na víčku barvu pro  rozfoukávání větviček. Většinou se to dělá tuší, ale nepředpokládám, že ji máte doma. Barevná voda musí být sytá, neprůsvitná. Když máte čtvrtku suchou, nanesete si kapky barvy na papír a budete rozfoukávat do všech směrů.

Ani nebudete vědět, že máte logopedickou chvilku a uvolňujete si pusinku. Mrkající

Kapky si přiděláváte podle potřeby. Než větvičky nafoukáte a zaschnou, dospělí  budou moct z poloviny brambory vykrojit podélný tvar šípku a z druhé kulatý tvar trnky. Na vytvořené tiskátko nanášejte barvu přímo štětcem a na pomocný papír si udělejte první otisk. Je na něm velké množství vody a barvy a nebývá hezký. Myslím, že otisky vás budou bavit. Až je dokončíte a uschnou, pastelkou můžete nakreslit černou hvězdičku z odpadlých šípkových okvětních lístků, která je na konci šípku. Pak už jen rozhodněte, do jaké vázičky větvičky dáte. Já měla připravený barevný papír, ale nakonec  se mi nejvíc zalíbil přírodní hrnek z keramiky. 
Doufám, že se vám práce povedla, protože vás bavila. Nakonec bych mohla doporučit, abyste nešli k šípku, ale na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=y8w82q_bGhA
je pohádková operka pánů Svěráka a Uhlíře, u které byste si mohli odpočívat ( ... o šípku tam také bude řeč! )
Když se vám nebude ještě chtít od televize, najděte si na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=iU5ABA4ukbs recept na šípkový čaj od Křemílka a Vochomůrky. Určitě se šípkově pobavíte.

VČELKY! příběh COVID 19 pokračuje, nouzový stav se opakuje

VČELKY! příběh COVID 19 pokračuje, nouzový stav se opakujeA opakuje se i náš způsob setkávání se na stránkách našeho oddělení. 
Chtěla bych pro vás připravovat činnosti, kterými byste mohli zahánět případné nudění se. Patrně se bez pomoci rodičů neobejdete, protože některé hry ve formě pracovních listů vám budou muset stáhnout. 
Nevím, jak moc se zajímáte o informace kolem koronaviru. Na programu ČT D3 můžete s rodiči sledovat speciální epizodu britského cyklu Operace Jauu: Pozor, koronavirus! Viry nejsou legrace, ale jejich poznávání může být napínavé i zábavné! 
Pokud jste včera zapomněli na Halloween, máte ještě možnost vybarvit si Halloweenskou omalovánku.
V dalším obrázkovém příspěvku vpište ježkovi ( směrem od hlavy k ocásku ) do všech barevných koleček první písmena ( v pořadí 1 - 8 ) z názvů očíslovaných obrázků. K obrázku píšťalky patří číslo 6. Jaké slovo je ukryto na ježkových bodlinách? 
Největší inspirací k tomuto příspěvku byl pro mě objev v listí u sousedů za plotem. Vyrostla tam krásná muchomůrka s červeným kloboučkem. A opodál k ní přibyly dvě houbí kamarádky. Víte, na co jsem si hned vzpomněla? Na co byste si vy také mohli vzpomenout???? Naše rozečtená knížka Neplač, muchomůrko by o takové houbičce mohla být. Pak jsem si připomněla kapitolu Uplakaná muchomůrka a věděla jsem, že tam houbička rostla sama v trávě. Kateřina pro ni na uklidnění vyprávěla pět malých pohádek. Dostala jsem nápad, že bychom si obrázek veselých houbiček udělali. Postup jsem vám nafotila. Na prvním fotu je vše, co potřebujete. Chybí jen lepidlo na přilepení kloboučků. Poklička je tam proto, abyste si mohli obkreslit kruhovou podložku. Použila jsem na ni karton z krabice, tvrdá čtvrtka by mohla stačit. Nůžky držím v ruce záměrně, protože s vystříhnutím kloboučků z vajíčkového plata a podložky vám budou muset pomoct ruce někoho zdatnějšího. Přeji vám radost z tvoření a hezký výsledek. Pokud se budete chtít s ním pochlubit...nebo s tím, co doma sami postavíte, vytvoříte nebo vymyslíte, požádejte rodiče, ať to vyfotí a pošlou na můj maill HEJNVE@seznam.cz. Moc ráda to sem vložím.
BUĎTE VŠICHNI ZDRÁVI A OPATRUJTE SE!

Co jsme ještě stihli v říjnu, než...

Co jsme ještě stihli v říjnu, než...- přišli jsme na to, proč máme v oddělení duhu ( parsky světla z okna nám svítily přes pravítko!!! na stole )
- užili jsme si koberec ze spadaného listí 
- ze sebraných listů jsme vytvořili strrrrrašidelného netopýra
- vyluštili jsem Zábavnou tajenku s příslovím: PYŠNÍ SE CIZÍM PEŘÍM
- mícháním barev podzimu jsme vytvořili břízy v plískanicích

VČELKY jako DRUHÁCI S ÚSMĚVEM

VČELKY jako DRUHÁCI S ÚSMĚVEMVrátili jsme se po prázdninách celí, nějací větší, radostní ..... a je nás zase dost slyšet. 
Pak přišla vládní opatření a bez okolků jsme si nasadili roušky  ( zachyceno na výkresech ).
Proč jsme šli na výzvědy na zahradu? Honza potřeboval v kartičkové hře zařadit podivný obrázek plodu mezi zeleninu nebo ovoce. Ani ostatní mu neporadili, protože nevěděli, co je to PATYZON, jak vypadá a co se z něho dělá. Při té příležitosti jsme se podívali, co na zahradě momentálně zraje nebo co je sklizené.

S ROUŠKAMI I BEZ ROUŠEK

S ROUŠKAMI I BEZ ROUŠEK Co se dělo v našem oddělení po 25. květnu?

Nosili jsme roušky, sundavali jsme roušky, myli ruce, dezinfikovali ruce....…

Chtěli jsme si hodně hrát venku v novém pískovišti, ...
Více informací

TATÍNEK OČIMA DĚTÍ

TATÍNEK OČIMA DĚTÍ

V neděli bude Den otců. Co si o nich myslí jejich děti ?

PŘIŠEL JSI MI NA POMOC, KDYŽ jsem padal ze žebříku, měla jsem něco v oku, spadl jsem na kole, jsem stavěl lego, nešla mi otevřít garáž, jsem spadl z postele, nešel mi zapnout počítač, jsem si rozbila pusu na koloběžce, jsem spadl do vody

UDĚLAL JSI PRO MĚ postavil jsi mi postýlku, výlet na hrad, schody na zahradě, krabici na šneky, hezký baráček, šel se mnou rybařit, koupil lego, výlet se Šimonem, motýlka, houpačku a skluzavku, výlet na kole na Sokolčí

ROZESMÁL JSI MĚ, KDYŽ jsem byl smutný, jsi mě mučil, jsem se nudil, jsem brečela, jsem byl malý, ???, jsem měla špatnou náladu

POMOHL JSI MI S kuframa k moři, uklízením pokojíčku, stavěním lega, sekáním trávy, úkoly, čtením, maltou na domeček, když jsem byl nemocný, nosil jsi mi čaj

TATÍNKU, MÁM TĚ RÁD/A Usmívající se

 

podeváté z NS - o rodině

podeváté z NS - o rodině - za týden se můžeme opět sejít ve družince!?!?!?- v pátek byl významný den  - Den rodin.  Můžete si o své rodině popřemýšlet při jednoduchém malování a lepení rodinného  obrázku.  Myslím, že byste ...
Více informací

poosmé z NS - zvířátkově

poosmé z NS - zvířátkově Na obrázku máte fotoodpověď na hádanku před 14-ti dny. Určitě jste ještěrku poznali i bez hlavy, tady ji máte v celé své kráse :-)Co jsem pro vás připravila?Hned ukliďte rozházené hračky! HA HA HA , ...
Více informací

posedmé z NS - o mamince

posedmé z NS - o mamince Proč o mamince?  Každou druhou květnovou neděli mají všechny maminky svátek .  Na svátek v neděli 10.května je třeba se připravit. Patří k němu kytička, kterou jednoduše venku obstaráte. Stačí se ...
Více informací

pošesté z NS - květinkově

pošesté z NS - květinkově Mám to štěstí, že jen ráno vstanu, mohu se oknem dívat do zahrady. A tam se dějí věci. Kvetou stromy, keře, záhony i neposekaný trávník, létají ptáci, bzučí včelky i mouchy, motýlka jsem už také ...
Více informací

popáté z NS - aprílově

popáté z NS - aprílově APRÍL je  spojen s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi. Nejlepším příkladem je aprílové počasí – chvíli sluníčko a horko, hned mrak, zima, déšť, sníh.
Z našich cvičení pusinek si ...
Více informací

počtvrté z NS - teď s pohledem do vesmíru

počtvrté z NS - teď s pohledem do vesmíru Trocha  poučení:  V televizi v těchto dnech vzpomínali na 50 let starou událost. Připomněli mi mé dětství, kdy celý svět napjatě sledoval na obrazovkách kroky kosmonautů po Měsíci .  V raketě Apollo ...
Více informací

potřetí z NS , tentokrát VELIKONOČNĚ!!!

potřetí z NS , tentokrát VELIKONOČNĚ!!! Poslední týden před Velikonocemi bývá ve znamení jarního úklidu našich domovů a tvoření  veselé výzdoby. Každodenní úklid hraček i osobních věcí mají Včelky  v oddělení v malíčku, neměl by to doma ...
Více informací

podruhé z NS

Možná jste už zjistili, pro mě však novota. Pro všechny, kdo jsou na tom jako já, posílám na boj proti nudě přínosný kontakt
https://decko.ceskatelevize.cz/nenudim-se-doma#navody-a-recepty 
Více informací

VČELKY!!! poprvé z nouzového stavu


Naposledy jste stáli před dveřmi družinky před třemi týdny! 
...byla ještě zima
...můžete si zavzpomínat nejen nad posledními fotografiemi
ANKETA ( vaše názory, pocity ):
Více informací

KLAUNI Z NAŠÍ DÍLNY

PUZZLE K PUZZLE...JAKO CIHLA K CIHLE

PUZZLE K PUZZLE...JAKO CIHLA K CIHLE Puzzliáda u nás - skládání, lepení, tvoření ...nakonec veselé obrázky s kočkami na výzdobu chodby. ...
Více informací

Leden se sněhuláky

Leden se sněhuláky Ač LEDEN, nejdřív jsme si museli sněhuláky namalovat a vlepit do zasněžené krajiny. Samozřejmě, že všechno z papíru. 
ALE pak se pohádkový měsíček Leden rozmáchl kyjem a z mraků začal konečně ...
Více informací

Hráli jsme , bodovalo se ... a vítězilo

Hráli jsme , bodovalo se ... a vítězilo Od září jsme se zaměřili na poznávání deskových her a jejich pravidel, které máme v oddělení k dispozici . Po šestnáct odpolední v rámci Klubu zábavné logiky a deskových her se u stolků mezi námi ...
Více informací

Předvánoční rozjímání

Předvánoční rozjímání

POSELSTVÍ KAŽDÉHO Z NAŠICH ANDÍLKŮ:
( zaznamenáno při společné rozmluvě )

pohodové Vánoce, 
klid a mírštěstí, 
odpočinek, zdraví, 
bez hádání, 
hezké chování…
                                                                                                                                

                                                  

Včelky vyráběly

a pak měli všichni čertíky i v očích

Kterak jsme si namalovali zimu

Kterak jsme si namalovali zimu ....a ona přišla!!!!!

....a Lukáš Mučka, Honza Špaček a Rajanka Kurtishi měli vystavené své obrázky na vánoční výstavě DDM v kině!!!
....a Lukáš byl vyhodnocen a odměněn diplomem a ...
Více informací

ZVLÁDNEME TO?

Připojili jsme se k celodružinové  hře s chutí a velkým zájmem. Dokonce kluci nechali stát na trase vlastnoručně postavené autodráhy svá autíčka!!!!V podzimní spojovačce  z čísel  řady 1-10 se ...
Více informací

ZA OKNY PODZIM

 ZA OKNY PODZIM Poprvé  měli prvňáčci příležitost v přímém přenosu z oken oddělení sledovat podzim v korunách našich krásných stromů před budovou školní družiny. Byla to i velká inspirace pro ,,včeličí " tvoření. ...
Více informací

Po Týdnu zdraví ve škole – obratné děti ve družině - obratné Včelky

V pátek se na hřišti školní družiny shromáždila všechna oddělení, aby si děti ve smíšených družstvech změřily své síly a dovednosti. Nešlo o lítý boj, ale kamarádské utkání. Běhalo se s kostičkami a ...
Více informací

VČELKY V NOVÉM OBSAZENÍ

JAK PŘEMÝŠLÍME O SVÉM TATÍNKOVI

Kdybych mohl/a, dal/a bych mu: pusu; objala bych ho; čokoládu; pomoc s něčím; aby nemusel chodit týden do práce

Pomáhá mi: s úkolem; nikdy s ničím; s hawebordem; opraví mi kolo;  se vším a ve všem; venčit psa

Největší legrace je s ním, když: jsme na hříšti; jsme ve vodě; na výletě;  když není unavený

Jde mu: krmení dobytka; pracovat na lešení; řezat motorovou pilou – účastnil se mistrovství světa; ležení na gauči; stříhat videa

Jak se maluje stáří?

Jak se maluje stáří?  To jsme si zkusili podle ilustrací knížky Lentilka pro dědu Edu. Někteří ale odmítli a zkusili si portrét svého dědy. ...
Více informací

Včelky s babí a dědou

Včelky s babí a dědou Naše skoro roční cesta za poznáváním stáří vedla od četby knížky Lentilka pro dědu Edu. Tam jsme se dovídali o Alzheimerově chorobě. Tento krkolomný název nemoci skrývá přeměnu dospělého člověka v ...
Více informací

DEN RODIN pod deštníkem

O MAMINKÁCH I PRO MAMINKY

O MAMINKÁCH I PRO MAMINKY Jak jsme se každý z nás zamýšleli nad maminkou, naší maminkou? 
Na co ji potřebujeme: aby mě ráno vzbudila; svěřit se jí se starostí; když mi je smutno, jdu se pomazlit; pomůže mi, když mi teče ...
Více informací

Naše hodnocení výletu do grafitového dolu

Do podzemních chodeb grafitového dolu v Českém Krumlově jsme se dostali v rámci celodružinového výletu třeťáků školní družiny.
Co se nám líbilo? Jízda ve vláčku!!!!!!!, chůze v chodbách ( 1 km ...
Více informací

Naše příprava na Velikonoce

JIŽ POTŘETÍ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

 JIŽ  POTŘETÍ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V rámci celodružinové akce jsme se jako obvykle v březnu sešli s naší známou knihovnicí Janou v dětském oddělení městské knihovny. Tentokrát jsme si zavzpomínali, jaké jsme používali knížky od ...
Více informací

VZPOMÍNKA NA BZUČENÍ MUCH ZA OKNEM

BENÁTSKÉ MASKY

O tom, že existují takzvané Benátské masky, jsme se dověděli při našem vyhledávání inspirace na masopustní masky. Vrhli jsme se do vytváření, ale ouha. Sádrové obinadlo se chovalo jinak, než měla p. ...
Více informací

PUZZLIÁDA TENTOKRÁT S HÁDANKOU

Co by to bylo za třeťáky, kdyby si základní úkol trochu neztížili? Tradiční celodružinová hra spočívala ve složení částí textu pohádky a podle úryvku poznat, o jakou českou pohádku jde. Všechna ...
Více informací

Zábavná koláž

Jak Včelky nevěděly, že mají v hlavě galimatyáš

Jak Včelky nevěděly, že mají v hlavě galimatyáš V posledních dvou týdnech se v oddělení Včelky děti zabývaly významem vybraných dvaceti pěti slov, která v mluvě běžně používaly generace prarodičů a rodičů. Pro Včelky to byla slova zajímavá a jen ...
Více informací

VE DRUŽINCE SE MOHLO DĚTEM AŽ Z HLAVY KOUŘIT!

VE DRUŽINCE SE MOHLO DĚTEM AŽ Z HLAVY KOUŘIT! Nene, to se jen tak říká. Jenže….. V právě proběhnutém týdnu se děti ve všech odděleních snažily rozluštit zašifrovaná poselství, která pro ně paní vychovatelky vymyslely. Prvňáci měli ze ...
Více informací

HRAJI SI, HRAJEŠ SI, HRAJEME SI.....

HRAJI SI, HRAJEŠ SI, HRAJEME SI..... Tak to bylo po šestnáct odpolední v klubu zábavné logiky a deskových her, který vznikl v pololetí v oddělení Včelek. Děti si ujasňovaly pravidla stolních her. A že jich v oddělení mají! Podle ...
Více informací

VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ VE STŘEDU HOŘELO?????

VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ VE STŘEDU HOŘELO????? Ale ne, to byl cvičný požární poplach!  Děti z oddělení Včelky byly děním na chodbě hodně zaskočené. Martin s rukama na uších a děsem v očích, Míša a Lajísek bez bačkor, Adam nevěděl, kam se zařadit ...
Více informací

Rok s Včelkami o včelkách

Rok s Včelkami o včelkách V oddělení Včelky jsme se celý rok průběžně zabývali pozorováním života našich jmenovkyň. Do kouzelného království pracovitých včel jsme se podívali v nádherně ilustrované knížce Včely Piotra Sochy. ...
Více informací

KLUB ČTENÁŘŮ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

KLUB ČTENÁŘŮ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V oddělení Včelky školní družiny se děti pravidelně oddávají při popoledním odpočinutí poslechu četby různých knížek. Od září zde vznikl klubu čtenářů zejména pro děti, které nemají kořeny ...
Více informací

NAPADL SNÍH …a co ptáci?

NAPADL SNÍH …a co ptáci? Na  pondělí si děti ze všech oddělení školní družiny přichystaly lojové koule pro ptáčky. V předvánoční čas je pravidelně navěšují na větve stromů, aby pomohly těmto tvorečkům přečkat zimu. Letos to ...
Více informací

VČELKY BZUČÍ, OVCE BEČÍ aneb UČÍME SE DOBŘE MLUVIT

VČELKY BZUČÍ, OVCE BEČÍ aneb UČÍME SE DOBŘE MLUVIT  Včelky z oddělení školní družiny nepatří do zvířecí říše. S hmyzími včelkami mají společné hlavně to, že v jejich oddělení to také bzučí jako v úle, někdy se mohou za dveřmi ozývat i jiné ...
Více informací

Kde končí nebe

Kde končí nebe Ve čtvrtek 6.4. se prvňáci ze školní družiny v Planetáriu v Českých Budějovicích stali kosmonauty, kteří se odpoutali od naší planety a navštívili samotný Měsíc. Dozvěděli se základní fakta nejen o ...
Více informací

Družinka v nové městské knihovně

Družinka v nové městské knihovně            Ve školní družině je březen tradičně spojován se čtením a povídáním o  knížkách. Letos se navíc všechna oddělení vystřídala při návštěvě úplně nových prostor městské knihovny.V hezkém prostředí ...
Více informací

Jednou jsme se zeptali stromu, proč na zimu nejde domů?

Jednou jsme se zeptali stromu, proč na zimu nejde domů? Včelky ze školní družiny sídlí v oddělení, jehož okna míří přímo do korun krásných javorů před budovou. Děti tak mají spoustu příležitostí pozorovat, jak se stromy během jednotlivých ročních období ...
Více informací

Jedinečné dobrodružství třeťáků ze školní družiny v grafitovém dolu

Jedinečné dobrodružství třeťáků ze školní družiny v grafitovém dolu  Letos jsme se už tradičně vydali na prohlídku grafitového dolu do Českého Krumlova. Byli jsme hodně překvapení, když jsme se před podzemní cestou museli navléknout do ochranných kombinéz a gumovek, ...
Více informací

V květnu v družině s maminkou

V květnu v družině s maminkou Na Svátek matek rozkvetla ve školní družině přáníčka pro maminky. Co na nich děti nejvíc obdivují?Je krásná.Je strašně hodná.Má červené vlasy a piercing.Vaří, uklízí a hraje se mnou hry.Pomáhá ...
Více informací

BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Mezi přípravami na Velikonoce jsme u nás přivítali paní Urazilovou z dětského oddělení místní městské knihovny. Přišla s taškou plnou dětských knížek, které nám jednotlivě představila a nechala ...
Více informací

Vánoční povídání aneb jak je to s těmi dárky

Vánoční povídání aneb jak je to s těmi dárky 17. prosince mezi nás přijela z Českých Budějovic paní Olga Švecová, aby si s námi povídala o Vánocích. Nejdřív jsme dávali dohromady všechno, co víme o adventu. Lidová rčení o svatém Martinovi a o ...
Více informací

DRUŽINA POTMĚ

DRUŽINA POTMĚ Po celý měsíc jsme nešetřili v oddělení elektřinou, ale zkoušeli jsme si určité činnosti v podobných podmínkách, jaké mají zrakově postižení lidé ve svém životě. Inspiroval nás říjnový Mezinárodní ...
Více informací
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy