logotyp
Login

Archiv třídy 5.C 2020/2021

Vzpomínka na 1.9.2016

Vzpomínka na 1.9.20161.9. 2016 se v 1.C sešlo 18 žáčků za doprovodu jejich rodičů a prarodičů.
Děti a jejich doprovod nejprve přivítali paní učitelka, pan ředitel s paní ředitelkou v zastoupení a královna a král Fantovka je pasovali na prvňáčky. Poté si děti prohlédly učebnice, třídu, vzaly si na hlavu námořnické čepičky a vydaly se na chodbu, kde dostaly lodní lístek a nalodily se na loď za vzděláváním a poznáváním nových obzorů.

Poznáváme písmeno A

Poznáváme písmeno APísmenka se děti učí podle obrázků, ve kterých se dané písmenko skrývá. Obrázek doplňuje hravá básnička, ve které mají děti za úkol vyhledávat a kroužkovat právě probírané písmenko.

HRAVÁ MATEMATIKA

HRAVÁ MATEMATIKAPři hodinách matematiky děti často manipulují s reálnými předměty, aby si dovedly představit, co přesně daný počet znamená... ;-) Jak je vidět, počítání do 5 hravě prvňáčci zvládají...

SPANÍ VE ŠKOLE 1.C 24.11.2016

Královská večeře před spaním ve škole Ve čtvrtek 24.11. spali poprvé ve škole žáci 1.C. Celý večer byl ve znamení oslavy svatého Martina a jeho bílého koně. V 17.h se prvňáčci rozloučili s rodiči, zaťukali na bránu přeměněné tajemné ...
Více informací

SPANÍ VE ŠKOLE 2.C

SPANÍ VE ŠKOLE 2.C

Ve čtvrtek  5.10. čekalo na žáky 2.C spaní ve škole. Děti se většinou těšily a byly nedočkavé, protože se jim vloni ve škole v noci moc líbilo.

Po 17. hodině jsme se scházeli ve škole. Nejprve jsme zamířili ven, na plácek mezi stromy před školou, kde jsme si zahráli různé pohybové hry a nasbírali krásně zbarvené listy na vyrábění podzimních  sluníček.

Sluníčka s listy místo paprsků se nám povedla, zdobí nám okna třídy, jako památku na tento den jsme vyrobili i jedno velké sluníčko na karton, kam jsme se i všichni v pátek, po skončení akce, podepsali.

Pak následovala královská hostina z kulinářských výtvorů  rodičů. Velice děkujeme za chutnou večeři, snídani a svačinu, i za přispění do balíčku s drobnými odměnami pro děti.

Protože se už setmělo, přemístili jsme se na chodbu na druhý stupeň, kde následovaly pod vedením paní vychovatelky Ivy Dvořákové zajímavé hry.

Vyvrcholením celého programu byla tajemná stezka odvahy noční školou za malou odměnou, kterou zvládly všechny děti. Chránilo nás kouzelné klubíčko, svítící náramky od Nikolky, i Strážce pokladu.
V nalezených pytlíčkách se skrývaly i další instrukce k nalezení pokladu. Ten byl umístěn pod jabloní na zahradě. Přestože pršelo, poklad se nám podařilo přinést. Skrývala se v něm krabice plyšáků a poháry pro vítěze celotřídní hry, do které se všechny děti s nadšením zapojily.

Pak zbývalo provést hygienu před spaním, přečíst krátkou pohádku a zalehnout do spacáků. Nikdo se nebál, protože nás ve třídě ochraňoval Strážce pokladu. Naopak některé děti nemohly docela dlouho usnout a ze spacáků se občas ozývalo tiché šeptání…

Věřím, že se dětem akce líbila a jsem zvědava, komu se podaří získat pohár v celotřídní hře a kdo si v cíli vybere jakého plyšáka.

Třídní učitelka Jana Tlapová

Pečení perníčků v 2.C

Pečení perníčků v 2.CNa počátku prosince se ve škole pekly perníčky. Díky nim se chodbami linula pravá vánoční vůně.

I naše třída 2.C se ve středu 6.12. na první hodinu vydala do kuchyňky, aby za pomoci paní vychovatelky Ivy Dvořákové a paní učitelky Dany Keistové vykrajovala z těsta, které pro děti připravily naše paní kuchařky, různé tvary perníčků.
Všechny vykrájené tvary si děti také samy namazaly a daly péct do trouby. Mezi tím si všichni psali do sešitů recept na perníčky.
Další den jsme pak ve třídě perníčky zdobili.
Jeden kousek si mohly děti sníst, nebo vzít domů a druhý putoval jako ozdoba na školní vánoční stromeček. Perníčky nám společně s ozdobami z vlny a se stromečky z papíru, které jsme vyráběli, zkrášlily vánoční stromeček, pod který jsme v poslední školní vyučovací den v kalendářním roce uložili dárky, a udělali si tak školní Štědrý den i s některými tradičními zvyky. 
Starý rok 2017 jsme tak slavnostně zakončili a perníčky stejně nakonec skončily v našich bříškách... Chutnaly báječně!

Týden zdraví a spolupráce 8.C a 3.C

Týden zdraví a spolupráce 8.C a 3.C Celý týden zdraví jsme si v 8.C vyprávěli o závislostech. Žáci se v myšlenkové mapě vžili do osob závislých na drogách, alkoholu či na cigaretách. V hodinách zeměpisu jsme se zaměřili na drogovou ...
Více informací

Týden zdraví ve 4. C

Týden zdraví ve 4. C Koncem září tradičně probíhá na naší škole Týden zdraví. Tentokrát jsme se zaměřili na zdravé jídlo a pohyb. Do hodin jsme zařazovali nejen rozcvičku a protahování, ale též jsme si zatancovali, ...
Více informací

Spolupráce 4.C a 9.C - Týden zdraví

Spolupráce 4.C a 9.C - Týden zdraví V rámci Týdne zdraví se čtvrťáci setkali s deváťáky na společné akci. Šli kolem Malše k lesu, kde pro ně připravili starší kamarádi různé hry a soutěže. Měli za úkol například poznávat ovoce a ...
Více informací

Vánoční zpívánky

Vánoční zpívánky Ve středu 18.12. jsme nachystali společně  4.A a 4.C. pro rodiče hudební dárek. Sešli jsme se odpoledne ve školní družině  (tímto děkujeme také p.vychovatelkám za poskytnutí  prostor k uskutečnění ...
Více informací

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy