logotyp
Login

Výlet do Tábora

 Výlet do Tábora

   Dne 1.6.2017 jsme jeli celá třída a sedmáci na výlet do Tábora. Navštívili jsme botanickou zahradu, kde jsme strávili začátek výletu. Byly tam krásné rostliny, skleníky s palmami i malý rybníček.
Hned potom jsme popošli k náměstí, kde nám daly paní učitelky rozchod. Já jsem šla se svými kamarádkami Anitkou, Nelou a Editou. Nejprve jsme hledali hračkářství, a pak jsme šli na zmrzlinu. Kluci se šli podívat do strašidelného podzemí. Když se vrátili, říkali, že to tam bylo opravdu hrozně strašidelné.
Po rozchodu jsme se vydali do Muzea čokolády. Tam jsme vyráběli ozdoby z marcipánu a potom jsme si muzeum prohlédli. Byly tu různé postavy z pohádek a filmů např. Fantomas, husité, Mr. Bean... Všechno bylo vyrobené z marcipánu nebo čokolády. Navštívili jsme také pohádkové podzemí.
Po návštěvě Muzea čokolády jsme se vydali do Husitského muzea. Prohlíželi jsme si husitské zbraně, výzbroj... Také jsme navštívili táborské podzemí, které sloužilo ve středověku jako vězení i úkryt před požáry.
Možná by nás paní učitelka vzala ještě někam jinam, ale čas byl neúprosný a my už jsme museli jet domů. Byl to pěkný výlet.

Terezka Marková

 

... Když jsme přijeli do Tábora, města husitů, navštívili jsme nejprve botanickou zahradu. Bylo to tam nádherné. Koupil jsme si s klukama vstupenku do skleníku. Tam jsme viděli krásné želvičky, ryby, na stromě růst papaju, hada, tarantuli, obří kaktusy i masožravky.
...Pak jsem objevil strašidelné podzemí. Bylo to tam opravdu velmi strašidelné, zvlášť, když nám začal házet kostlivec panenky na hlavu. Začali jsme ječet a běželi ven. Vyběhli jsme schody a najednou se rozletěly mříže a ze tmy vystoupil kostlivec. Nakonec jsme se dostali ven a byli jsme rádi, že už jsme ze sklepení pryč.
... Navštívili jsme i Husitské muzeum. Kde jsme se nejprve podívali na film o husitech a pak jsme si prohlíželi exponáty, bylo to tam super. Pak jsme si nasadili přilby a šli do podzemí (pod táborské náměstí). Cestou jsme měli různé zastávky např. pod bývalým pivovarem, pod cukrárnou. Vyšli jsme na druhé straně náměstí a byli jsme  na cestě k autobusu.
Cesta rychle ubíhala, protože jsem si povídal s kamarády.
Výlet bych si chtěl ještě zopakovat.

Jeník Románek

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy