logotyp
Login

Týden zdraví v 8.B

Týden zdraví v 8.B

V týdnu 16.9. - 20.9. byl ve škole Týden zdraví. Jako žáci 8. třídy jsme měli téma ,,Závislosti“. Na občanské výchově jsme si říkali, na co všechno můžeme být závislí, jaké druhy závislostí mohou být, např. závislost na internetu, kávě, sladkém, lécích, atd.

O matematice jsme s panem učitelem Vraspírem počítali, kolik korun utratíme, kdybychom kouřili od dvanácti do osmnácti let. V tomto období by nás kouření vyšlo na 110000 Kč. Dále jsme také počítali, jak člověk zjistí, kolik alkoholu má v krvi.

O němčině (jelikož máme základy) jsme každý dostal papír s obrázky ovoce a zeleniny. Společně jsme četli německé názvy a poté jsme si říkali, co je to za ovoce či zeleninu. Díky tomu jsme se naučili nová slovíčka.

V hodině literatury jsme každý dostal pracovní list – z jedné strany byla ukázka z knihy Memento a na druhé straně byla ukázka z knihy My děti ze stanice zoo. Jsou to knihy o závislosti na návykových látkách. Společně jsme si úryvky přečetli a poté do sešitu napsali 3 shody a 3 rozdíly knížek.

V hodině slohu jsme pracovali ve třech skupinách. Řada u okna dostala čtvrtku s nadpisem alkoholik, prostřední řada kuřáka a řada u dveří narkomana. Dostali jsme k tomu barevné lepíky a ve skupinách jsme měli charakterizovat jednotlivé závislosti. Výsledné projekty jsme si vystavili ve třídě.

V chemii jsme si povídali o cigaretách a jejich složení. Zjistili jsme, že opravdu malinkaté množství nikotinu může člověka zabít. Pak jsme šli na zahradu do altánku a ukazovali jsme si, co se stane s lidskými plícemi po jedné cigaretě.

Na výchovu ke zdraví jsme si tento týden měli přinést obrázky na téma ,,závislost“. V hodině jsme se rozdělili do skupinek, ve kterých jsme vypracovávali projekty, kterými si následně vyzdobíme třídu.

Poslední den tohoto týdne, v pátek, byla spolupráce s 1. stupněm. Naše třída šla do parku společně se 3.A a paní učitelkou Gazdovou. Na začátek jsme udělali dvojice (jeden osmák a jeden třeťák), byli jsme ,,spojeni“ kruhem nebo šátkem a všichni jsme běželi kolem parku jako rozcvičku, abychom se rozhýbali. Poté jsme utvořili skupiny a hráli různé hry, např.: házení tenisáky na terč a do kruhů, zaběhli jsme štafetu, poté jsme udělali štafetu trochu jinak a to formou trakařů. Vítězné družstvo vyhrálo misku mrkví :-) Na závěr jsme si se třeťáčky zahráli vybíjenou. Poté, co 3.A odešla na oběd, jsme si udělali družstva v rámci naší třídy a běželi jsme štafetu přes celý park. To mě moc bavilo. Na závěr jsme měli volnou zábavu – hráli jsme fotbal, skákali přes švihadla, běhali a ve 12:45 jsme šli na zasloužený oběd. Týden zdraví se mi ve škole líbil.

 

Adéla Beluská, za třídu 8.B

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy