logotyp
Login

Uzavření školy od 14. 10. - distanční výuka na 1. stupni

Vážení rodiče,

dle rozhodnutí Vlády ČR se od středy 14. října do neděle 1. listopadu uzavírají oba stupně základních škol. Žáci budou od 14. 10. do 23. 10. vzděláváni distančně, v týdnu od 26. do 30. října mají podzimní prázdniny. Distanční výuka je povinná. K zasílání úkolů bude využíván školní informační systém Škola OnLine, kam bude dle věku žáků vkládán týdenní plán a další úkoly. Prosím všechny rodiče, aby pravidelně navštěvovali tuto aplikaci. Výuka bude zaměřena na hlavní předměty (ČJ, M, AJ/NJ a doplňkově prvouka, přírodověda či vlastivěda). Žáci 3. – 5. tříd budou s učiteli v kontaktu prostřednictvím aplikací Škola v pyžamu a Teams. Návod k přihlášení do Office 365 (Outlook, Teams, Word, Excel, PowerPoint) je v aktualitách na webových stránkách školy (https://www.fantovka.cz/clanek-navod-k-aktivaci-office-365-outlook-a-teams-34-2511)

Třídní učitelé Vám prostřednictvím ŠOL sdělí, které hodiny v rozvrhu budou oline (Žáci budou mít v rozvrhu na ŠOL tyto hodiny zvýrazněné s poznámkou online.) a jak bude probíhat výuka v dané třídě. Vyučování nemá být nahrazeno pouze online konzultacemi, ale žáci by měli pracovat i tzv. offline na zadaných úkolech. Je nám jasné, že u mladších žáků bude nutná dopomoc rodičů, a tak úkoly budeme zadávat tak, abychom Vás jimi příliš nezatěžovali. Je však nutné dětem zachovat školní návyky, tzn. pravidelně v dopoledních hodinách pracovat v rámci možností na zadaných úkolech, a společně pak práci zkontrolovat nebo zaslat vyučujícímu ke kontrole. Co se týká hodnocení, v těchto 14 dnech by mělo být spíš motivační se slovní zpětnou vazbou.

Do Poslanecké sněmovny míří návrh ošetřovného. To bude možné pobírat na dítě do deseti let, rodič dostane 60 procent denního vyměřovacího základu a může dávku čerpat po celou dobu, kdy bude dítě v karanténě, nebo bude uzavřená škola. Novinkou je, že v žádosti o dávku nebude třeba potvrzení školy o tom, že je uzavřená – postačí čestné prohlášení.

Doufáme, že se 2. listopadu opět se svými žáky ve zdraví sejdeme.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Jana Drdáková

ředitelka školy v z.

Zpět na hlavní výpis

Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy