logotyp
Login

Turistický kurz šestých ročníků

Turistický kurz šestých ročníků

Ve středu 21. 6. jsme se v časných ranních hodinách vypravili na turistický kurz na Šumavu. Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Kaplici a vlakem se (s přestupem v Českých Budějovicích) přepravili do Černého Kříže. Odtud jsme se vydali na Medvědí stezku. Zjistili jsme: že Šumava je krásná za každého počasí; že nevadí, když trošku sprchne, aspoň se osvěžíme; že jsme schopni ujít v poměrně náročném terénu 15 km, a to bez fňukání; že si na cestě dokážeme pomáhat.
Po chvilce čekání na zastávce v Ovesné jsme se přemístili do Černé v Pošumaví, do kempu Olšina. Tady na nás čekaly připravené chatky a hlavně večeře. Kupodivu i po tak náročném turistickém výkonu zbyly síly na večerní aktivity. Únava však napomohla k tomu, že po setmění všichni užívali zaslouženého odpočinku. Druhý den jsme po snídani uklidili chatky a pěšky se přemístili na vlakovou zastávku. Zastavili jsme se na pláži v Černé, kde jsme se občerstvili a také trošku svlažili v Lipně. Pak už nás čekala jen cesta vlakem přes České Budějovice na Kaplické nádraží.
Poděkování patří i paní Lence Sojkové, naší zdravotnici, která se trpělivě a laskavě věnovala všem, kteří během kurzu utrpěli nějaké zranění (naštěstí lehké).
Bylo to fajn. 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy