Login

Spolupráce základních škol – Fantovka a NMS Rainbach

Spolupráce základních škol – Fantovka a NMS Rainbach

V rámci naší dlouholeté spolupráce nás 3. června navštívil pedagogický sbor z rakouské Neue Mittelschule v Rainbachu. Po slavnostním přivítání jsme se před dlouhou prohlídkou školy společně posilnili obědem ve školní jídelně a vydali se na exkurzi. Učitelé jednotlivých tříd a předmětů si pro rakouské kolegy připravili prezentace  výukových programů, učebnic, pracovních sešitů, ale i práce dětí - herbáře, projekty, deníky, kroniky, výkresy a další. Společně jsme prošli a zhlédli celou školu – od jednotlivých tříd, přes odborné učebny, kuchyňku, dílny až po tělocvičnu. Rakouští učitelé byli překvapeni, jak je naše škola vybavena počítačovou technikou, ocenili množství různorodých pomůcek i výzdobu tříd. Poté jsme u kávy a sladkých dezertů srovnali školní systém v Rakousku a u nás, předali si zkušenosti z praxe a navzájem si vyměnili různé nápady na zpestření výuky.

20. června naše spolupráce pokračovala a na Fantovku dorazilo 22 žáků v doprovodu pana učitele Helmuta Wagnera a paní učitelky Rosemarie Beutl. Jelikož nás navštívily i nové děti, které u nás ještě nebyly, začali jsme den krátkou prohlídkou školy a seznámením s žáky. Děti si tak v páté třídě zahrály živé pexeso a poté společně vyplnily dotazník, aby se o sobě navzájem něco dozvěděly. Naše cesta pokračovala výletem do Českého Krumlova, kde jsme si prohlédli historickou část města a kde děti ve smíšených skupinách vypracovávaly připravené pracovní listy v německém jazyce, a plnily tak různé úkoly. Společný den jsme zakončili odpoledním obědem ve školní jídelně. Díky vzájemné spolupráci a aktivitě obou škol vznikají mezi dětmi přátelství a komunikují spolu nejen v rámci akcí obou škol, ale i ve svém volném čase.

Na závěr patří velké poděkování Panu MUDr. Ctiboru Látalovi, který věnoval škole finanční sponzorský dar, díky němuž jsme mohli naše rakouské kolegy a jejich žáky bohatě pohostit a věnovat jim i menší dárečky. DĚKUJEME J

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy