logotyp
Login

Oslavy 30 let svobody

Oslavy 30 let svobody

Letos si připomínáme 30. výročí pádu komunistického režimu v naší zemi.  Na Fantovce jsme se do oslav tohoto výročí zapojili již s předstihem, od října jsme zdobili školu materiály, které se vztahovaly k událostem roku 1989. Do spojovací chodby každá třída vyrobila transparent s hesly znějícími na listopadových demonstracích.  Symbolem těchto událostí se staly klíče, kterými lidé zvonili a symbolicky tak vyjadřovali, že čas režimu se dovršil. Zároveň jako by „odemykaly“ nové možnosti znovunabyté svobody. Proto chodbu zdobí papírové klíče různých tvarů, barev a velikostí.

Během celého revolučního týdne na naší škole probíhaly různé akce - návštěva kina, koncert k 17. listopadu v ZUŠ, divadelního představení sv. Anežka Česká, workshop „Zítra celá zem“ a besedy s přímým účastníkem revoluce.

Samotné oslavy dne 17. listopadu (posunuté ovšem na následující pracovní den) jsme pojali jako jakýsi happening, kdy si děti vyzkoušely demonstraci, jaké to bylo „zvonit klíči“, projít kordonem VB a nakonec jsme si společně zazpívali českou hymnu.

Je důležité, abychom si všichni stále uvědomovali, o jak důležitý předěl se tehdy jednalo. A je přínosné, jestli se podařilo atmosféru tehdejší převratné doby zprostředkovat a zčásti přenést i na děti.

                                                                                                                                     Mgr. Simona Kropáčková

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy