logotyp
Login

Organizace výuky 3. - 9. ročníků od 4. 1. 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 4. ledna 2021

Od pondělí 4. ledna je provoz škol omezen dle 5. stupně opatření PES, tzn. prezenčně se mohou vzdělávat pouze žáci 1. a 2. ročníků ZŠ, ostatní žáci přecházejí na tzv. distanční výuku.

Organizace vzdělávání bude probíhat dle pravidel nastavených v podzimním období:

1. Žáci jsou povinni každý den navštěvovat školní informační systém Škola OnLine.

2. V rozvrhu budou mít vždy na celý týden označeny žlutě online hodiny a růžově offline hodiny.

3. Na online hodiny se žáci přihlašují prostřednictvím aplikace Teams (u nižších ročníků 1. st. Škola v pyžamu).

4. Pokud by se žák online hodin nemohl účastnit, je třeba tuto skutečnost oznámit předem vyučujícímu dané hodiny.

5. K online hodině se žáci mohou připojit i prostřednictvím mobilu.

6. Distanční vzdělávání je povinné, žáci by se měli účastnit (pokud mají možnost) online výuky, zároveň by měli pracovat na zadaných samostatných úkolech v offline hodinách (v rozvrhu označené růžově).

7. Pokud úkoly nevypracují, objeví se jim ve Škole online absence, kterou musí rodiče omluvit.

8. Případnou nemoc rodiče omlouvají třídnímu učiteli obvyklým způsobem prostřednictvím ŠOL.

9. V žádném případě by žáci neměli online hodiny nahrávat a sdílet na sociálních sítích a aplikacích, porušují tak zákon na ochranu osobních dat.

10. Po zkušenostech z předchozího období vyžadujeme, aby měli žáci při online hodině zapnutou kameru a mikrofon. Pokud toto zařízení nevlastní, mohou si jej zapůjčit ze školy. Bez kamery ztrácíme kontrolu nad přítomností žáků, někteří, aby se vyhnuli možnosti komunikace s učitelem, tvrdí, že kamery a mikrofon nemají. Domníváme se, že zapnutím kamery se žáci budou muset skutečně účastnit výuky, nejen fiktivně přihlášením se do aplikace.

11. Žáci, kteří nevlastní potřebné vybavení k online výuce, si mohou zapůjčit ve škole tablet, možnosti jsou však omezené. Ti, kteří nemají přístup k internetu, si budou pravidelně dle domluvy s třídním učitelem 1x týdně vyzvedávat vytisknuté úkoly a prezentace ve škole, poté je budou 1x týdně vypracované odevzdávat ke kontrole.

11. Ve škole mohou probíhat individuální konzultace ve formě 1 žák + vyučující (s možnou přítomností zákonného zástupce) za dodržení všech hygienických pravidel (roušky, dezinfekce, odstup).

Žáci vzdělávaní distančně mohou odebírat obědy do jídlonosičů u výdejního okénka na rampě školní jídelny. Všechny obědy jsou do 10. ledna odhlášené, proto musíte žákům obědy přihlásit prostřednictvím internetu do neděle 3. ledna 2021.

Provoz školní družiny

Školní družina bude fungovat pouze pro žáky 1 a 2. stříd.

 

Informace k hodnocení žáků za 1. pololetí

8. ledna budou předběžně uzavřeny známky, informace získáte ve školním informačním systému Škola OnLine v záložce Hodnocení. V úterý 12. 1. proběhnou od 14:00 do 18:00 online konzultace v aplikaci Teams. V případě zájmu o konzultaci je třeba se zaregistrovat prostřednictvím systému Reservando na webových stránkách www.fantovka.cz v pravém sloupci, bude přístupné od soboty 9. 1. do pondělí 11. 1. 2021 do 16.00 hod.

Kliknutím na Reservando se Vám otevře kalendář, ve kterém jsou ve výše uvedených termínech červeně zvýrazněny třídní schůzky.

  1. Kliknutím na vybraný den se Vám objeví nabídka učitelů s políčky k rezervaci, dalším klikem na políčko se otevře tabulka, v níž vyplníte svůj e-mail, telefonní kontakt a jméno žáka.
  2. Kliknutím na políčko rezervovat dojde k rezervaci zvoleného termínu, na uvedený e-mail Vám přijde potvrzení rezervace.
  3. V případě, že byste chtěli rezervaci zrušit, je třeba v programu Reservando kliknout na odkaz v horní liště „zrušit rezervaci“, postupovat dle pokynů a v zaslaném e-mailu potvrdit zrušení rezervace. Jak rezervaci, tak zrušení rezervace můžete provést nejdéle do pondělí 11. 1. 2021 do 16:00 hod.

 

Online schůzky budou probíhat v úterý 12. 1. od 14:00 do 18:00, přihlásíte se na ně prostřednictvím aplikace Teams Vašeho dítěte, popř. dle domluvy s třídním učitelem prostřednictvím odkazu ve Škole v pyžamu.

 

Postup:

  1. Přihlásíte se do aplikace prostřednictvím účtu Vašeho dítěte.
  2. V levém svislém sloupci kliknete na odkaz Chat.
  3. Uprostřed stránky nahoře se otevře Hledat: Sem napíšete jméno vyučujícího – aplikace Vám nabídne kontakt na učitele, kliknutím na něj se otevře okénko s pěti ikonami, zvolíte kameru (video hovor).
  4. Je nutné dodržet zarezervovaný čas, pokud by vyučující hovor nemohl přijmout, je to z důvodu, že má hovor s jiným rodičem. V tomto případě vyčkejte chvíli a volání opakujte.

 

S pozdravem 

Mgr. Jana Drdáková

Ředitelka školy v zastoupení

 

 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy