logotyp
Login

Organizace výuky 1. a 2. ročníků od 4. 1. 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 4. ledna 2021

Od pondělí 4. ledna je provoz škol omezen dle 5. stupně opatření PES, tzn. prezenčně se mohou vzdělávat pouze žáci 1. a 2. ročníků ZŠ, ostatní žáci přecházejí na tzv. distanční výuku.

Provoz školy bude probíhat následovně:

Škola bude otevřená od 7:40, žáci 1. tříd vstupují do školy hlavním vchodem, žáci 2. tříd zahradou.

Od vstupu do školy jsou žáci povinni mít zakrytá ústa rouškou, šátkem nebo respirátorem. Každý žák bude mít v aktovce sáček s náhradní roušku (k výměně během vyučování nebo k pobytu ve školní družině).

Výuka bude probíhat v neměnných skupinách dle stávajícího rozvrhu. Je zakázán zpěv, tělesná výchova bude za příznivého počasí realizována vycházkami do přírody.

Žáci se budou stravovat ve školní jídelně, všechny obědy jsou do 10. ledna odhlášené, proto musíte žákům obědy přihlásit prostřednictvím internetu do neděle 3. ledna 2021.

Po obědě mohou žáci odcházet domů, nebo navštěvovat školní družinu.

Provoz školní družiny

Školní družina bude fungovat jako obvykle od 6:00 do 16:30. Z důvodu zachování homogenních skupin budou oddělení rozdělena podle tříd, jména vychovatelek jednotlivých tříd budou zveřejněna na dveřích školní družiny. Po celou dobu pobytu ve školní družině musí mít žáci zakrytá ústa rouškou, šátkem nebo respirátorem.

 

Informace k hodnocení žáků za 1. pololetí

8. ledna budou předběžně uzavřeny známky, informace získáte ve školním informačním systému Škola OnLine v záložce Hodnocení. V úterý 12. 1. proběhnou od 14:00 do 18:00 online konzultace v aplikaci Teams. V případě zájmu o konzultaci je třeba se zaregistrovat prostřednictvím systému Reservando na webových stránkách www.fantovka.cz v pravém sloupci, bude přístupné od soboty 9. 1. do pondělí 11. 1. 2021 do 16.00 hod.

Kliknutím na Reservando se Vám otevře kalendář, ve kterém jsou ve výše uvedených termínech červeně zvýrazněny třídní schůzky.

  1. Kliknutím na vybraný den se Vám objeví nabídka učitelů s políčky k rezervaci, dalším klikem na políčko se otevře tabulka, v níž vyplníte svůj e-mail, telefonní kontakt a jméno žáka.
  2. Kliknutím na políčko rezervovat dojde k rezervaci zvoleného termínu, na uvedený e-mail Vám přijde potvrzení rezervace.
  3. V případě, že byste chtěli rezervaci zrušit, je třeba v programu Reservando kliknout na odkaz v horní liště „zrušit rezervaci“, postupovat dle pokynů a v zaslaném e-mailu potvrdit zrušení rezervace. Jak rezervaci, tak zrušení rezervace můžete provést nejdéle do pondělí 11. 1. 2021 do 16:00 hod.

 

Online schůzky budou probíhat v úterý 12. 1. od 14:00 do 18:00přihlásíte se na ně prostřednictvím aplikace Teams Vašeho dítěte, popř. dle domluvy s třídním učitelem prostřednictvím odkazu ve Škole v pyžamu.

 

Postup:

  1. Přihlásíte se do aplikace prostřednictvím účtu Vašeho dítěte.
  2. V levém svislém sloupci kliknete na odkaz Chat.
  3. Uprostřed stránky nahoře se otevře Hledat: Sem napíšete jméno vyučujícího – aplikace Vám nabídne kontakt na učitele, kliknutím na něj se otevře okénko s pěti ikonami, zvolíte kameru (video hovor).
  4. Je nutné dodržet zarezervovaný čas, pokud by vyučující hovor nemohl přijmout, je to z důvodu, že má hovor s jiným rodičem. V tomto případě vyčkejte chvíli a volání opakujte.

 

S pozdravem 

Mgr. Jana Drdáková

Ředitelka školy v zastoupení

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy