logotyp
Login

Návod k aktivaci Office 365 (Outlook a Teams)

Vážení rodiče, milí žáci,

pro účely sjednocení a zjednodušení distanční výuky a komunikace mezi školou a žáky byly všem žákům naší školy zřízeny přístupy do internetové aplikace Office 365 ve verzi, která je poskytována vzdělávacím institucím firmou Microsoft zdarma. Kromě komunikačních nástrojů, jak je Outlook pro elektronickou poštu nebo Teams pro skupinovou online výuku, obsahuje i omezené, ale pro školní práci většinou zcela postačující nástroje pro tvorbu textu (Word), tabulek (Excel), prezentací (Power Point), ukládání a sdílení dokumentů (One Drive) a mnoho dalších nástrojů, využitelných při výuce i práci doma. Tím získají všichni žáci školy stejnou možnost pracovat s aplikacemi používanými v naší škole.

Proto je nezbytné, aby každý žák školy měl aktivní účet , který je ve formátu Jmeno.Prijmeni@fantovka.cz. Například žákyně Šárka Vaňková by na naší škole měla účet Sarka.Vankova@fantovka.cz. Tyto žákovské účty již byly vytvořeny, stačí se k nim jenom přihlásit. Postup je následující:

  1. Ve webovém prohlíčeči (Google Chrome, Edge, Opera, Firefox..) si otevřete stránku http://www.outlook.com/
  2. Klikněte na tlačítko Přihlásit se.
  3. Napište přihlašovací jméno žáka či žákyně (pro jeho vytvoření použijte výše uvedený příklad pro virtuální žákyni Šárku Vaňkovou) a pokračujte na Další.
  4. Pokud je vše v pořádku, objevi se další okno požadující heslo - napište přesně takto Fantovka2020+ a stiskněte Přihlásit se.
  5. Následující okno Aktualizujte si heslo má tři řádky. Do prvního znovu napište Fantovka2020+. Do druhého a třetího napíšete nové heslo, které si vytvoříte za splnění těchto podmínek: minimální počet znaků je 8, heslo musí obsahovat alespoň tři ze čtyř možných sad znaků-velké písmeno, malé písmeno, číslice, speciální znak. Například Mana7531 vyhovuje, dasa@719 taky, ale třeba pepe789 neprojde.
  6. Heslo si pečlivě poznamenejteuložtenezapomeňte!
  7. Po přihlášení se dostáváte do prostředí Office 365, konkrétně do aplikace Outlook (elektronická pošta). Zde budou nejnovější zprávy ze školy, od učitelů, spolužáků, případně i odjinud, pokud si to uživatel bude přát.
  8. Do ostatních aplikací Office 365 se dostanete kliknutím na logo devíti teček u jména aplikace (zde konkrétně Outlook) - v okně aplikace vlevo nahoře.
  9. Aktivujte si prosím účet co nejdříve, v následujících dnech bude se žáky jednotlivých tříd testováno spojení a výuka přes aplikaci Teams, což bez aktivních účtů nebude u dotčených žáků možné.
  10. V případě jakýchkoliv problémů kontaktujte Petr.Malena@fantovka.cz. Pro rychlé vyřízení prosím popište problém a nezapomeňte uvést jménopříjmení třídu žáka či žákyně.
Petr Malena

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy