Login

Mimořádné opatření-nošení roušek od 10. 9.

Vážení rodiče,

od zítřka, tj. 10. září, zakazuje Ministerstvo zdravotnictví ČR všem osobám pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorech staveb. Ve školách se tento zákaz vztahuje na společné prostory jako chodby, toalety, jídelnu a odborné učebny. V kmenových třídách žáci roušky nosit nemusí, stále však platí důraz na dodržování hygieny – časté mytí a dezinfekce rukou, větrání učeben, omezení pohybu žáků po škole aj.

V případě, že dojde k potvrzenému výskytu onemocnění COVID-19 ve škole a školní družině, bude žákům, pedagogům a ostatním pracovníkům nařízena karanténa dle následujících kritérií:

  • Pokud byl zjištěn vzájemný dlouhodobý a úzký kontakt trvající více jak 15 minut a na vzdálenost do 2 m osob s COVID-19 pozitivní osobou v období dvou dnů před potvrzením nákazy nebo rozvojem klinických příznaků.
  • Pokud nebyly používány odpovídajícím způsobem osobní ochranné prostředky dýchacích cest - nosu a úst (roušky aj.) po celou dobu dlouhodobého a úzkého kontaktu s pozitivním jedincem v období dvou dnů před potvrzením nákazy nebo rozvojem klinických příznaků.

S podrobným zněním Metodického pokynu hlavní hygieničky ČR se můžete seznámit na webových stránkách školy www.fantovka.cz.

Pokud by žákům byla nařízena karanténa, bude výuka probíhat distančním způsobem, v letošním školním roce je dle novelizace školského zákona povinná. K vzájemné komunikaci bude využíván školní informační systém Škola OnLine, jehož prostřednictvím budou žákům zasílány úkoly. Zároveň mají žáci školní e-mailovou adresu, díky níž se mohou přihlásit do aplikace Teams a online výuky. Žákům, kteří nemají připojení k internetu, budou všechny zadávané úkoly vytisknuty, rodiče si je po domluvě s třídním učitelem budou vyzvedávat ve škole. Po dobu distanční výuky nebude žákům započítávána absence, pokud se bude jednat o celou třídu, automaticky budou odhlášeny i obědy. Chtěla bych Vás ujistit, že distanční výuka bude nastavena dle možností jednotlivých tříd a žáků. Aby vše probíhalo co nejlépe, žádám Vás, abyste pravidelně sledovali informace na Škole OnLine a webových stránkách školy, neboť situace se může změnit ze dne na den.

Pevně věřím, že společnými silami toto nelehké období zvládneme.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Jana Drdáková, ředitelka školy v zastoupení

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy