logotyp
Login

Jak jsme pekli vánočky

Jak jsme pekli vánočky
Žáci 6. C ZŠ Fantova se v rámci projektu zaměřeného na spolupráci se seniory setkali 19. prosince ve školní kuchyňce s kaplickými „děvčaty“ z Hyalitu z.s. Pod taktovkou paní Sobolové a šesti dalších členek a jednoho muže pekli s dětmi tradiční vánočky a vanilkové rohlíčky. Děti brzy zjistily, že upéct vánočku je pořádná fuška, protože se účastnily celého procesu od vážení surovin, přes zadělání a zpracování těsta a pletení vánoček. S pomocí šikovných rukou zkušených kuchařek upletly nejen vánočky, ale i vánočková „miminka“. Při pečení vánoček si krátily čas válením vanilkových rohlíčků a vyzkoušely si i jejich tvarování pomocí formiček. Kuchyňka se na několik hodin proměnila v malou pekárnu, ze které se linula vůně Vánoc po celé škole. Sami žáci o akci napsali:
„Pečení s kaplickými babičkami se nám moc líbilo, přiučili jsme se nové věci, jako například zadělávat těsto a plést vánočku a vánoční „miminka“. Vanilkové rohlíčky se nám také povedly. Děkujeme babičkám, že si na nás udělaly čas.“ Kiki, Lucka M., Kačka, Lucka K.
„Moc se nám zamlouvalo zadělávání těsta, jen to hnětení bylo celkem složité. Také se nám líbilo, jak na nás paní byly milé. Moc jsme si to užili.“ Krištof, Míša, Ema, Natálka
„Vánočka už je skoro snědená, byla super.“ Dominik
Děvčata z Hyalitu u nás nebyla naposledy, plánujeme společná setkání nejen v kuchyňce, ale třeba i při pletení školní šály aj. Rádi bychom jim touto cestou poděkovali nejen za tuto akci, ale i za nápady na další spolupráci. 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy