Login

Historická exkurze do Příbrami

Historická exkurze do Příbrami

Letos jsme poprvé za cíl historické exkurze zvolili město Příbram – Hornické muzeum Příbram, poutní místo Svatá Hora a jako hlavní cíl – Památník Vojna, komunistický pracovní tábor nedaleko od Příbrami. Takhle toto místo zapůsobilo na účastníky exkurze:

Celý výlet do Příbrami byl zajímavý a moc se mi líbil. Nejvíce na mě zapůsobil Památník a pracovní tábor Vojna. Poukazoval na to, že lágry a jiné koncentrační tábory nebyly v provozu jen za 2. světové války, ale i v dobách, kdy už to nikdo nečekal. (Anna Lepschy, 9. r.)

Ke konci výletu jsme si prohlédli Památník Vojna, který se mi líbil nejvíc, protože ukázal, jak silná je lidská vůle a co všechno se dá dokázat lidskýma rukama. (Murat Kurtishi, 9. r.)

V dolech Anna a Vojtěch mě překvapily nerovně, ale chytře vykutané cestičky a dochovaný stroj (důl Vojtěch).
Svatá Hora
Zaujal mě zvláštní typ varhan a soška sváté Marie se stovkou svátečních druhů šatů.
Lágr Vojna
Překvapivé bylo všechno. Živý pes pro efekt, počet vězňů a nízký bunkr.Nechápavě jsem se koukala na knihovnu, kterou asi nikdo nejspíš nepoužil. Ošetřovna vypadala trochu jako mučící dílna. Zajímavé byly i pokoje za trest a denní příděl jídla. (Kristýna Kotková, 9. r. )

Výlet začal prohlídkou dolů, která nám ukázala nepříznivé podmínky těchto míst. To zvětšilo efekt údivu z lágru, jak bylo možné přežít v takových podmínkách. (Ruslan Tanchynets, 9. r.)

První zastávkou byly příbramské doly, kde jsme chodili úzkými chodbami. Další zastávka byla na Svaté hoře, což je poutní místo. A poslední zastávka byl lágr, kde věznili politické vězně a nutili je těžit uran. (František Janda, 9. r.)

V lágru mě zaujal podzemní bunkr, ve kterém mučili vězně. Když někdo nesplnil plán, dali mu dvakrát víc práce. Taky mi přišlo zajímavé, že tábory nebyly na mapách.(Adam Seltsam, 7. r.)

Navštívili jsme dva doly. Tam byla docela zima. Na exkurzi jsem jela hlavně kvůli pracovnímu táboru. Pan průvodce byl milý a dovolil nám podívat se do knihovny, lékárny a do pokojů. Celkově se mi exkurze hodně líbila.(Anita Vu, 7. r.)

Když jsme přijeli do lágru, působilo to tam na mě divně. Pan průvodce nás provedl budovami a vyprávěl k tomu různé příběhy. Nejvíce mě zaujal ten bunkr. (Martin Šafránek, 7.r.)

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy