Login

Deváťáci v Malém divadle

Deváťáci v Malém divadle

Dne 16. 5. se žáci devátých ročníků zúčastnili divadelního představení „Frankenstein“ v Malém divadle v Českých Budějovicích. Stejné představení zhlédli dříve i žáci osmých ročníků, zatímco sedmáci navštívili představení „Karel – táta vlasti“. Zde je několik postřehů a hodnocení představení  „Frankenstein“ přímo od diváků – žáků devátých ročníků:

     Tentokrát se v Malém divadle nehrálo vtipné, mluvené a veselými písněmi nabité představení. Tato hra předčila naše očekávání a představy. Kostýmy nebyly plné barev, postavám nezářil úsměv od ucha k uchu, hlavní postavou nebyl živý herec, nýbrž loutka v životní velikosti ovládaná čtyřmi herci. Ti loutkou pohybovali tak důvěryhodně, že po chvíli každý na tyto čtyři šikovné postavy zapomněl a vnímal pouze umělého paňáka, pohybujícího se po scéně. Dramatičnost každého momentu doprovázela kapela v podobě dalších čtyř postav, stojících ve stínu mimo divadelní světla.

     Nejvíce se mi líbil zpěv čtyř mladých lidí. Příběhu to dodávalo šťávu a ráznost. Navíc uvěřitelné pohyby Frankensteinova výtvoru prováděli herci naprosto luxusně. Loutka vypadala jako živá. Líbilo se mi i propracování kostýmů, osvětlení.  Celkově mě výkon herců zaujal, protože se všichni vcítili do své role.

     Divadelní hra Frankenstein se mi líbila, protože to bylo něco jiného, než na co jsme byli zvyklí. Měli to nádherně propracované, každý pohyb loutky byl procítěný. Zpěváci nádherně zpívali, do té hry se jejich zpívání krásně hodilo.

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy