Login

Týden zdraví na Fantovce

Týden zdraví na Fantovce

Na konci září jsme všichni Fantováci, tak jako v předešlých několika letech, zkoušeli žít a stravovat se zdravě. Byla to veliká legrace. Na začátku každého dne jsme se protáhli při ranní rozcvičce, která nám pomohla probudit se a rozproudit krev. A pak už jsme se s chutí pustili do práce společně s našimi vyučujícími.

I v týdnu zdraví jsme nezanedbali učení, ale je pravdou, že bylo trochu jiné než vždycky. Každá třída měla své téma, které probírala v rámci jednotlivých hodin. Šesťáci se zaměřili na zdravý životní styl a zdravý pohyb, sedmáci si zkusili poskládat potravinovou pyramidu, osmáci se dozvěděli, jaké následky může mít užívání drog a u devítek proběhly hodiny sebepoznávání a psychohygieny.

V úterý nás navštívily paní Šulková a paní Lavičková ze zdravé výživy Harmonie s ochutnávkou zdravých potravin a produktů. Někteří na přednášku přicházeli s mírnými obavami, které se ale rozpustily, když ochutnali například výbornou oříškovou pomazánku. Ve středu patřila tělocvična cvičení Čchi-kung v podání lektorky Andrey Freiové, která nám pomohla rozproudit energii v našich tělech. Protože se cvičení zúčastnil převážně první stupeň, bylo v tělocvičně veselo a cvičení jsme si užili. A protože k udržování správného zdraví patří i péče o zuby, tak naši malí spolužáci natrénovali jejich čištění s dentální hygienistkou Šárkou Kramperovou. Všem výše uvedeným externím pomocnicím tímto moc děkujeme za jejich čas a pomoc.

V pátek jsme spojili síly a vyrazili do přírody. Někteří z nás nazuli pohorky a vydali se na zříceninu hradu Sokolčí nebo Pořešína. Většina z nás si pro mladší spolužáky připravila procházku spojenou s plněním nejrůznějších úkolů. Týden zdraví se povedl a už se těšíme na další společné akce.

Fantováci

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy