Login

Turistický kurz 6. tříd

Turistický kurz 6. tříd

S blížícím se koncem školního roku před sebou měli šesťáci ještě jeden velký úkol a to zúčastnit se turistického kurzu. A tak se ve středu 22. června ráno sešly všechny šestky před školou a společně vyrazily směrem Třeboň.  Společně s nimi na dvoudenní túru vyrazily i paní učitelky třídní a paní zástupkyně. Nejdůležitějším členem týmu byl pes paní učitelky Vejmelkové Evžen.

Po příjezdu do kempu v Třeboni jsme si uložili tašky a vydali se na cestu kolem Světa. Naučná stezka kolem Světa je dlouhá 12 kilometrů, ale některým z nás se zdála nekonečně dlouhá. Naštěstí jsou na stezce odpočinková místa s lavičkami a tak jsme si mohli všichni pořádně odpočinout a doplnit tolik potřebné síly :-) Když se před námi objevila Schwarzenberská hrobka, vydechli jsme si úlevou.
Po takovém výkonu jsme se všichni vrhli do vody a pořádně se vyřádili. Pak jsme se navečeřeli a zahráli si fotbal nebo volejbal. Unavení jsme padli v chatkách do postelí a těšili se, co nás čeká zítra.

Ráno po snídani jsme měli naplánovanou prohlídku Schwarzenberské hrobky, kde nás paní průvodkyně poučily o její historii. Pak nás čekal oběd v kempu a po něm už jsme vyrazili po hrázi Světa k třeboňskému zámku. Tam jsme si prohlédli zámecké interiéry, knihovnu nebo alchymistickou dílnu. Před prohlídkou nás čekal ještě rozchod a my si tak mohli z Třeboně odvézt i nějaký suvenýr nebo koupit dárky našim nejbližším. Když jsme se vrátili do kempu, počkali jsme na příjezd autobusů, rozloučili se s Třeboní a vyrazili směr Kaplice. Všichni jsme si turistický kurz užili a z Třeboně si přivezli spoustu zážitků.

6.A+6.B+6.C

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy