Login

Rok s Včelkami o včelkách

Rok s Včelkami o včelkách
V oddělení Včelky jsme se celý rok průběžně zabývali pozorováním života našich jmenovkyň. Do kouzelného království pracovitých včel jsme se podívali v nádherně ilustrované knížce Včely Piotra Sochy. Našli jsme tam všechno, co jsme o včelím světě chtěli vědět. Zblízka jsme se dívali, jak vypadají, nahlédli do jejich domova, seznámili se s jejich zvyky.
Od knížky jsme se za živými včelkami přesouvali na zahrádku. Všímali jsme si nejen včelek, na jejichž opylování závisí většina úrody, ale hned, jak slezl sníh, sledovali jsme i dění na záhonech, ve trávě, na stromech i keřích. Hádali jsme, co asi kde roste. Nejlepší odhad měli ti, kdo doma zahrádku mají. Před letními prázdninami proběhla ochutnávka právě uzrálého hrášku. Na podzim jsme sledovali přípravu zahrady na zimu.
Celoroční pozorování včelek jsme na konci března završili besedou s člověkem, který se o včely stará, s panem včelařem.  Přinesl nám ukázat klobouk se síťkou a kombinézu, kterou si také s rukavicemi obléká při návštěvě včelína. Mohli jsme si prohlédnout dýmák i plástev z vosku se šestiúhelníkovými buňkami. Pan včelař nám předvedl, jak se z plástve pomocí odvíčkovací vidličky otevírají buňky, aby získal v nich schovaný med. Takto připravené rámky se vkládají do medometu, kde se med vytáčí. O tom věděl i Vašek s Honzou, protože to doma už viděli. Na závěr mnoha dotazů nám pan včelař řekl velkou zajímavost. Aby vznikl 1 kilogram medu, musí včely navštívit několik milionů květů a uletět dohromady vzdálenost asi 150 tisíc kilometrů!
:-) A co jsme museli udělat my pro to, aby vznikaly naše  výrobky?  Myslet, představovat si, obkreslovat šablonky, stříhat, lepit, malovat, modelovat...                                                                                                                                           

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy