Login

Podzimní fantovácké Dýňohraní

Podzimní fantovácké Dýňohraní

Úterní odpoledne dne 24. října patřilo na naší škole Dýňohraní.  Naše škola otevřela své brány v 15:00 a žáci, rodiče a spousta dalších se tak mohli těšit na další povedenou fantováckou slavnost. Přízemí prvního pavilonu ožilo tvořivými dílničkami, kde si mohli návštěvníci zkusit vyrobit látkovou dýni nebo třeba závěs na dveře a také si zkusit svou trpělivost při zdobení dýně z balónku. První letošní novinkou bylo dlabání dýní, kterého se účastnili děti i jejich rodiče.

Ani v letošním roce nechyběla podzimní písnička, kterou si připravili žáci z prvního stupně spolu s paními učitelkami Kratochvílovou a Kozovou. A protože Fantováci nenechali nic náhodě, připravili si text písničky i pro ostatní a za chvíli zpívali všichni. 

Novinkou v letošním roce bylo soutěžení v „dýňových“ disciplínách. Děti tak mohly vyzkoušet svůj odhad při hádání počtu dýňových semínek v láhvi, svou obratnost při překonání opičí dráhy s dýní a slalomu mezi dýněmi v pytli, trefu při házení na „Dýňáka“ nebo svoji bystrost při skládání dýňového obrázku. V cíli byli všichni odměněni medailí, obrázkem a malou sladkostí.

A protože se po takové námaze musely děti posilnit, i letos nechybělo občerstvení a něco na zahřátí. Kdo chtěl, tak si mohl na zahradě opéct špekáček a k tomu koupit dobrotu od maminek.

Letošní Dýňohraní přineslo ještě jednu novinku a to soutěž o nejlepší dýňový recept. Rodiče našich žáků napekli různé sladké dobroty například dýňový dort, dýňové muffiny, mřížkový koláč nebo cheesecake. Pak proběhlo hlasování o nejlepší recept. První místo si odnesly dýňový dort a perníčky od Kühlbergových.
Rádi bychom poděkovali všem rodinám, které se soutěže účastnily: Pourovi, Vávrovi, Pauknerovi, Seminkovi, Drdákovi, Haluškovi, Drnzíkovi, Merhautovi, Novotných, Výletovi, Volfovi, Benešovi, Herčákovi, Kuthanovi a Szajkovi.

Děkujeme všem, kteří se Dýňohraní zúčastnili, pomáhali při jeho realizaci a hlavně si ho užili. 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy