Login

JAK PROŽÍVAJÍ PŘEDVÁNOČNÍ ČAS DĚTI Z 5.A

JAK PROŽÍVAJÍ PŘEDVÁNOČNÍ ČAS DĚTI Z 5.A

Co pro mě znamená předvánoční čas? 

Už se nemůžu dočkat! Konečně! Tenhle pocit zná každé dítě. První advent znamená , už to skoro je, pak následuje strach z čertů a vychutnávání nadílky. Každý (tedy aspoň já) má rád cukroví. A co víc? No přece pečení, různé vůně, ruce od cukru a těsta. Každý den mám spočítáno, kolik dní a hodin ještě zbývá do ŠTĚDRÉHO DNE.

Nesnáším ale oblíkání, mrazy a taky nemusím vánoční trhy.

A sportovci? No, ti jsou ve svém živlu: hokej, bruslení, lyže,  snowboard. Asi o sobě můžu napsat, že mezi ty nadšence patřím.

Táta sehnal strom, který spolu s celou rodinou zdobíme. Už jen pár dní a můžu oficiálně prohlásit, že se zapálí poslední svíčka. Hurá!

 Je ráno Štědrého dne. Ale počkat, vždyť večeře je pochopitelně večer! Ach nééé! Spousta čekání. Ale konec smutku. Den uběhl jako voda. Už večeříme salát a kapra. Uf, dočkal jsem se. Počkat, počkat co to??? DÁRKY!

Filip Janošec

 

Pro mě předvánoční čas znamená hodně. Především Vánoce a těšení se na ně. Nejdůležitější částí Vánoc je to, že je rodina spolu a užije si pečení cukroví a zdobení vánočního stromku.

Pro mě je část zimy taky koncerty s kytarou a zpěvem. Další důležitou částí pro mojí rodinu, ale i pro mě, je to, že každou zimu jezdíme do Prahy za příbuznými. Jdeme buď do divadla nebo jdeme kolem Hamru. To je taková naše procházka kolem rybníka.

Když jsem v Praze, jdeme vždy na vánoční trhy. Ty jsou většinou v neděli na Václavském náměstí. Když se z Prahy vrátíme, jdeme ustrojit stromeček a večer na Betlémské světlo.

A když nastane Štědrý den, ráno si poskakuju a těším se na večer. Vždy se ten den pobavíme a pouštíme si  koledy. Potom obědváme a já v kostech cítím, že za pár hodin jsou Vánoce. Než nastane večer, jdeme se projít po Kaplici anebo jedeme na chatu a projdeme se kolem lesa. Potom přijdeme domů a už se šeří. Jdeme večeřet a pak to vypukne. Slyším zvonek a běžím se sestrami ke stromečku a tam leží spousta dárků. Když je rozbalím, jsem šťastná. Předvánoční čas pro mě znamená opravdu hodně!

Natálie Hosenseidlová


Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@centrum.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy